Rawlplug Sokół z brązowymi medalami Suzuki 1 Ligi Mężczyzn
fot. Weronika Marek

,

Lista aktualności

Rawlplug Sokół z brązowymi medalami Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut zajęli trzecie miejsce w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. W rewanżowym spotkaniu starcia o brąz podopieczni Dariusza Kaszowskiego pokonali WKK Wrocław 90:77 i tym samym odrobili straty z pierwszego meczu. 

,

Początek drugiej połowy okazał się przełomowy dla losów rywalizacji WKK z Rawlplug Sokołem w rewanżowym spotkaniu o brąz Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Goście na przełomie drugiej i trzeciej kwarty rzucili 9 punktów z rzędu, uzyskując prowadzenie 45:39. 

Gdy wrocławianie próbowali odrabiać straty, przypomniał o sobie Wojciech Fraś, który seryjnie zaczął zdobywać punkty. Po jego dwóch celnych trójkach z rzędu Rawlplug Sokół prowadził 57:45 i uzyskał drobną przewagę psychologiczną.

Przydała się ona przyjezdnym w czwartej kwarcie, gdy od wyniku 64:68 żadna ze stron mimo licznych posiadań przez ponad cztery minuty nie potrafiła zdobyć punktu. Niemoc przełamał trójką Filip Małgorzaciak, po czy WKK z każdą kolejną minuta było dalej brązu. Na 1,5 minuty przed końcem łańcucianie prowadzili 86:70 i mogli świętować wygraną. 

Drugi raz w rywalizacji o trzecie miejsce w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn 26 punktów rzucił Wojciec Fraś, który dodatkowo miał 8 zbiórek i 3 przechwyty. W drużynie gości zabrakło kontuzjowanego od końca kwietnia Kacpra Majki. 

 

Wynik drugiego meczu o 3. miejsce Suzuki 1 Ligi Mężczyzn

WKK Wrocław - Rawlplug Sokół Łańcut 77:90

Pierwsze spotkanie w Łańcucie wygrało WKK 93:91. Bilans dwumeczu 181:170