Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

Robert Lambert zajął trzecie miejsce pod pierwszej rundy FOGO FIM Speedway U21 World Championship 2019, która odbyła się w Lublinie. Brytyjczyk zdobył 14 punktów i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu.

Robert Lambert to jeden z głównych kandydatów do zdetronizowania Bartosza Smektały i zdobycia tytułu mistrzowskiego. Brytyjczyk ma na swoim koncie zarówno srebro, jak i brąz juniorskiego czempionatu, a tegoroczne zmagania to jego ostatnia szansa na zdobycie tytuły mistrzowskiego. Przed zawodami w Lublinie, zawodnik z Norwich stawiany był w roli faworyta do zwycięstwa ze względu na znajomość toru. Od kilku sezonów, Lambert reprezentuje barwy miejscowego Speed Car Motoru Lublin. Zawodnik od początku zawodów prezentował się bardzo dobrze, jednak upadek w 16 wyścigu dnia sprawił mu nieco kłopotów.

- To były dobre zawody. Dobrze je rozpocząłem. Po upadku nie byłem na tyle pewny siebie, by atakować pod bandą, co w jakimś stopniu przełożyło się na moje wyniki w półfinale i finale. Jestem jednak szczęśliwy z miejsca na podium oraz zdobytych punktów. To stawia mnie w dobrej sytuacji przed kolejnymi zawodami.

Druga runda zmagań odbędzie się w niemieckim Güstrow. Dla Lamberta, to dobra informacja, nie tylko ze względu na miejscową publiczność, która będzie dla niego wsparciem, ale także ze względu na wyniki osiągane przez Brytyjczyka na tym torze. Dwa lata temu, podczas drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Lambert stanął na drugim miejscu na podium, a przed rokiem zwyciężył rundę SEC na niemieckim owalu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejna runda odbędzie się właśnie w Güstrow, gdzie mogę liczyć na wsparcie tamtejszej publiczności. To daje mi dodatkową motywację do walki. W pewnym sensie jest to dla mnie domowy tor, mam świetne wspomnienia stamtąd. Liczę na dobry rezultat – zakończył Lambert.

U21 News
04.10.19
Maksym Drabik mistrzem świata juniorów!

To był magiczny wieczór dla wszystkich żużlowców, którzy pojawili się w czeskich Pardubicach. Po raz drugi w karierze i na zakończenie swojej kariery juniorskiej, najlepszym młodzieżowcem na świecie został Maksym Drabik.

02.10.19
Kubera: Miejsce na podium moim celem

Dominik Kubera wygrał drugą rundę FOGO FIM Speedway U21 World Championship 2019 w niemieckim Güstrow. Reprezentant Polski jest liderem klasyfikacji przejściowej cyklu, mając jeden punkt przewagi nad drugim w tabeli Maksymem Drabikiem.

02.10.19
Drabik: W finale podjęliśmy ryzyko

Maksym Drabik zajął drugie miejsce podczas sobotniej rundy FOGO FIM Speedway U21 World Championship w Güstrow. Polak zdobył 19 punktów i do prowadzącego w klasyfikacji przejściowej cyklu, Dominika Kubery traci tylko jeden punkt.

01.10.19
Lista startowa zawodów w Pardubicach

Trzecia runda FOGO FIM Speedway U21 World Championship 2019 odbędzie się 4 października w Pardubicach. Bilety dostępne są na stronie ticketportal.cz. Sytuacja w tabeli jest niezwykle ciekawa. O złoty medal walczy Dominik Kubera i Maksym Drabik. Trzeci w tej chwili jest Bartosz Smektała. Czy trójka biało - czerwonych opanuje podium Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów?

16.09.19
Kubera najlepszy w Güstrow

Po emocjonującej rundzie w Lublinie, najlepsi młodzieżowcy na świecie przyjechali do Guestrow. Runda w Niemczech dla niektórych była szansą na odbudowanie się, a dla faworytów okazją do odskoczenia rywalom. Polscy kibice mieli nadzieję na udany start faworytów – Dominika Kubery, Maksyma Drabika i Bartosza Smektały. Niemcy wierzyli, że ściany pomogą ich ulubieńcom.

02.09.19
Haertel z dziką kartą. Wielkie otwarcie w Guestrow

To będzie prawdziwa bomba na dzień dobry. 14 września w niemieckim Guestrow odbędzie się druga runda FOGO FIM Speedway U21 World Championship, a już w pierwszym biegu dojdzie do starcia dwóch liderów cyklu, Gleba Chugunowa i Dominika Kubery.