Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

Robert Lambert zajął trzecie miejsce pod pierwszej rundy FOGO FIM Speedway U21 World Championship 2019, która odbyła się w Lublinie. Brytyjczyk zdobył 14 punktów i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu.

Robert Lambert to jeden z głównych kandydatów do zdetronizowania Bartosza Smektały i zdobycia tytułu mistrzowskiego. Brytyjczyk ma na swoim koncie zarówno srebro, jak i brąz juniorskiego czempionatu, a tegoroczne zmagania to jego ostatnia szansa na zdobycie tytuły mistrzowskiego. Przed zawodami w Lublinie, zawodnik z Norwich stawiany był w roli faworyta do zwycięstwa ze względu na znajomość toru. Od kilku sezonów, Lambert reprezentuje barwy miejscowego Speed Car Motoru Lublin. Zawodnik od początku zawodów prezentował się bardzo dobrze, jednak upadek w 16 wyścigu dnia sprawił mu nieco kłopotów.

- To były dobre zawody. Dobrze je rozpocząłem. Po upadku nie byłem na tyle pewny siebie, by atakować pod bandą, co w jakimś stopniu przełożyło się na moje wyniki w półfinale i finale. Jestem jednak szczęśliwy z miejsca na podium oraz zdobytych punktów. To stawia mnie w dobrej sytuacji przed kolejnymi zawodami.

Druga runda zmagań odbędzie się w niemieckim Güstrow. Dla Lamberta, to dobra informacja, nie tylko ze względu na miejscową publiczność, która będzie dla niego wsparciem, ale także ze względu na wyniki osiągane przez Brytyjczyka na tym torze. Dwa lata temu, podczas drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, Lambert stanął na drugim miejscu na podium, a przed rokiem zwyciężył rundę SEC na niemieckim owalu.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że kolejna runda odbędzie się właśnie w Güstrow, gdzie mogę liczyć na wsparcie tamtejszej publiczności. To daje mi dodatkową motywację do walki. W pewnym sensie jest to dla mnie domowy tor, mam świetne wspomnienia stamtąd. Liczę na dobry rezultat – zakończył Lambert.

U21 News
04.07.19

03.07.19
Smektała: Podium na otarcie łez

Obrońca mistrzowskiego tytuł, Bartosz Smektała zajął drugie miejsce podczas pierwszej rundy FOGO FIM Speedway U21 World Championship, która odbyła się w Lublinie. Reprezentant Polski przyznaje, że sobotnie zawody nie należały do najlepszych w jego wykonaniu.

02.07.19
Chugunov: Najważniejsze są punkty

Gleb Chugunov wygrał pierwszą rundę Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, która w sobotę odbyła się w Lublinie. Rosjanin zdobył 17 punktów i jest liderem cyklu.

22.06.19
Gleb Czugunow najlepszy w Lublinie

Najlepsi juniorzy na świecie rozpoczęli w Lublinie rywalizację o złoty medal. Kibice zgromadzeni na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich mieli nadzieję na kolejne, ciekawe widowisko w tym roku. Ostatecznie Lublin został zdobyty przez Gleba Czugunowa!

22.06.19
Kto będzie w stanie zagrozić Polakom w drodze po IMŚJ?

Reprezentanci Polski są prawdziwymi hegemonami w historii rozgrywek Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów i z dorobkiem 31 medali przewodzą w stawce. W ostatnich dwóch latach medale z najcenniejszego kruszcu dzielili między sobą Maksym Drabik i Bartosz Smektała. Czy w tym roku ktoś będzie w stanie stanąć na przeszkodzie biało-czerwonym?

22.06.19
Lambert z napiętym terminarzem

Robert Lambert należy do jednych z najbardziej zapracowanych zawodników nie tylko w stawce zmagań o tytuł Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, ale i być może w całej PGE Ekstralidze. 21-letni Anglik rodem z Norwich, w tegorocznym sezonie startuje na kilku frontach. Z jakim efektem zakończy się dla niego sezon 2019?