Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

16 sierpnia odbędą się eliminacje do tegorocznego cyklu FIM Speedway U21 World Championship. Turnieje kwalifikacyjne odbędą się w Libercu, Vetlandzie oraz w Rawiczu.

Awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów uzyska czterech zawodników z każdej rundy eliminacyjnej. Dodatkowo, organizatorzy przyznają trzy stałe „dzikie karty” na cały cykl. Finałowe rundy tegorocznego cyklu zmagań najlepszych juniorów na świecie odbędą się w Daugavpils (29 czerwca), w Lesznie (22 lipca) oraz w Pardubicach (28 września).

Tytułu mistrza Świata broni Maksym Drabik, który tegoroczne zmagania rozpocznie od rundy eliminacyjnej w Libercu.

1. runda - Liberec:

1. Mike Jacopetti (Niemcy, lic. austriacka)

Kvech z dziką kartą w Pardubicach

Jan Kvech wystartuje jako „dzika karta” podczas trzeciego finału FIM Speedway U21 World Championship, który 28 września odbędzie się w Pardubicach.

21.09.18
Kaczmarek: Nie wracam do tych zawodów

Za Danielem Kaczmarkiem dwie rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Po ostatnich zawodach w Lesznie, Polak spadł w klasyfikacji generalnej, ale nie zamierza rozpamiętywać tego występu. Przed finałowym turniejem zachowuje spokój i powoli myśli o seniorskiej przyszłości.

31.07.18
Drabik: Mieliśmy więcej pytań niż odpowiedzi

Maksym Drabik zajął pierwsze miejsce podczas drugiej rundy FIM Speedway U21 World Championship, która odbyła się w Lesznie. Reprezentant Polski zdobył komplet punktów i przed finałową rundą zmagań w Pardubicach przewodzi w klasyfikacji przejściowej cyklu.

30.07.18
Świetny rezultat Bewley’a w Lesznie

Daniel Bewley zajął trzecie miejsce podczas drugiej rundy FIM Speedway U21 World Championship 2018, która odbyła się w Lesznie. Brytyjczyk zdobył 14 punktów, dzięki czemu awansował na piąte miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu.

25.07.18
Czarnecki: To był piękny, polski weekend

Druga runda Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów padła łupem, podobnie jak pierwsza, Maksyma Drabika. Na drugim miejscu na podium znalazł się Bartosz Smektała, a tuż za podium, Dominik Kubera. Radości z takiego obrotu sprawy nie ukrywa Honorowy Patron cyklu, Europoseł Ziemi Wielkopolskiej, Ryszard Czarnecki.

22.07.18
Perfekcyjny Drabik. Polak wygrywa w Lesznie

Zwycięstwem Maksyma Drabika zakończyła się druga runda FIM Speedway U21 World Championship, która odbyła się w Lesznie. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka, „Torres” nie znalazł pogromcy i z kompletem punktów wygrał niedzielne zawody.