Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

Bartosz Smektała ma za sobą kapitalny sezon, o czym świadczy długa lista medali zdobytych w 2017 roku. Jednym z najcenniejszych jest z pewnością ten, za wicemistrzostwo świata juniorów. W sezonie 2018, jedna z rund cyklu mistrzostw świata odbędzie się w Lesznie, na domowym torze Smektały. Jak podkreśla sam zainteresowany, jak na razie skupia się na tym, by zakwalifikować się do cyklu.

Bartosz Smektała zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej FIM Speedway U21 World Championship. Juniorowi Fogo Unii Leszno udało się wygrać jedną z rund – w Güstrow.

„Smyk” w całym cyklu, ośmiokrotnie dojeżdżał do mety na pierwszej pozycji. Miał też tyle samo drugich miejsc. Podczas finałowej rundy zmagań, która odbyła się w Pardubicach, Smektała walczył z Max’em Fricke’iem o srebro i dzięki drobnej pomocy Kacpra Woryny, to Polak stanął na drugim miejscu na podium.

W sezonie 2018, Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów zostaną rozegrane w Holsted, Lesznie i Pardubicach. Szczególne druga data może przypaść do gustu Smektale, ponieważ zmagania odbędą się na jego domowym torze. Zawodnik Żużlowej Reprezentacji Polski cieszy się z takiego obrotu spraw, jednak zanim przyjdzie mu walczyć w Lesznie, musi awansować do cyklu zmagań, najlepszych juniorów na świecie.

- Najpierw trzeba sobie wypracować miejsce w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów 2018. Długa droga przed nami, a jest nad czym pracować – powiedział podczas gali Lets Make Speedway organizowanej z okazji dziesięciolecia firmy One Sport zawodnik.

Wychowanek Fogo Unii Leszno stawia sobie ambitne plany, a jednym z nich jest kolejny medal mistrzostw świata.

- Na pewno będę gotowy na finały, to mój tegoroczny cel. Tytuł mistrza świata juniorów to jedno z moich marzeń. Ciężko pracuje, by je spełnić – dodał.

Bartosz Smektała ma za sobą, jak dotąd, najlepszy sezon w żużlowej karierze. Zawodnik podkreśla swoje oddanie tej dyscyplinie sportu.

- Receptą na sukces jest ciężka praca. Żużel jest całym moim życiem, nie widzę, bym mógł robić coś innego. Żużel sprawia mi przyjemność i to jest najważniejsze – zakończył wicemistrz świata juniorów.

U21 News
17.10.18
Kubera: To był udany sezon

Za Dominikiem Kuberą wyczerpujący sezon 2018. Wychowanek Unii Leszno starał się wywalczyć medal mistrzostw świata juniorów. Cały sezon jeździł bardzo równo, ale do podium nieco zabrakło. Czas na podsumowanie tego okresu.

09.10.18
Smektała: Wiedziałem, po co tu przyjeżdżam

Bartosz Smektała został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów 2018. Polak w fantastycznym stylu wygrał finałową rundę zmagań w Pardubicach i zgarnął tytuł najlepszego młodzieżowca na świecie.

08.10.18
Drabik: Każdy medal cieszy

Maksym Drabik został srebrnym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów 2018. Podczas finałowej rundy zmagań, która odbyła się w Pardubicach reprezentant Polski zdobył 13 punktów i zajął czwarte miejsce.

05.10.18
Zagubiony silnik Lamberta

Robert Lambert zajął trzecie miejsce w cyklu FIM Speedway U21 World Championship. Podczas ostatniej rundy zmagań w Pardubicach, „Ruthless” zdobył 18 punktów i zajął drugie miejsce w zawodach. Co ciekawe, Brytyjczyk startował na zupełnie innym silnik niż zakładał.

28.09.18
Smektała Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów

Niesamowita finałowa runda w Pardubicach. Bartosz Smektała odrobił sześć punktów starty do Maksyma Drabika i został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów.

28.09.18
Ostatnie rozdanie

Już dziś w Pardubicach odbędzie się trzecia runda FIM Speedway U21 World Championship. Na starcie zawodów stanie piętnastu najlepszych młodzieżowców na świecie. Po dwóch rundach prowadzi Maksym Drabik, który już dziś może zapisać się na kartach żużlowej historii.