Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

Maksym Drabik, Bartosz Smektała i Max Fricke stanęli na podium cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Warto przypomnieć, że Australijczyk startował w tegorocznej edycji EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship ze stałą „dziką kartą”.

O miano stałego uczestnika cyklu, Australijczyk walczył podczas rundy kwalifikacyjnej we włoskim Terenzano. Jego występ, mimo, że zakończony zdobyczą jedenastu punktów, nie pozwolił na wywalczenie awansu do cyklu. Fricke otrzymał jednak od organizatorów stałą „dziką kartę”, dzięki której mógł stanąć do walki o obronę mistrzowskiego tytułu sprzed roku.

Swój udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów Fricke zakończył na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu. Jednak patrząc na statystyki „Kangura”, pod wzglądem średniej biegowej (2,16) oraz wygranych biegów (10), był on lepszy od wicemistrza świata Bartosza Smektały, który „wykręcił” średnią 2,00 oraz zwyciężył w osmiu biegach.

Mimo dobrych statystyk Australijczyka, ulega on jednak znacznie, jeśli weźmiemy pod uwagę bezpośrednie pojedynki z Polakami. Max Fricke przegrywa zarówno z Maksymem Drabikiem (1:3) oraz z Bartoszem Smektałą (2:4).

Tegoroczne stałe „dzikie karty”, z którymi oprócz Maxa Fricke startowali również Patrick Hansen oraz Alexander Woentin, zdobyły łącznie 68 punktów. Składało się na to: 11 biegowych zwycięstw, 11 drugich miejsc, 13 trzecich pozycji. Zawodnicy startujący ze stałymi „dzikimi kartami” kończyli bieg bez zdobyczy punktowej 14-krotnie.

Dużo słabiej w tegorocznej edycji IMŚJ wypadały jednorazowe „dzikie karty”, z którymi wystartowali Rafał Karczmarz (Poznań), Michael Haertel (Güstrow) oraz Patrik Mikel (Czechy). Tylko występy Polaka oraz Niemca zakończone były zdobyczą punktową. Łącznie, jednorazowe dzikie karty zdobyły osiem oczek, na co składały się: 1 zwycięstwo, 1 drugie miejsce, 3 trzecie lokaty oraz 10 biegów bez zdobyczy punktowej.

U21 News
31.07.18
Drabik: Mieliśmy więcej pytań niż odpowiedzi

Maksym Drabik zajął pierwsze miejsce podczas drugiej rundy FIM Speedway U21 World Championship, która odbyła się w Lesznie. Reprezentant Polski zdobył komplet punktów i przed finałową rundą zmagań w Pardubicach przewodzi w klasyfikacji przejściowej cyklu.

30.07.18
Świetny rezultat Bewley’a w Lesznie

Daniel Bewley zajął trzecie miejsce podczas drugiej rundy FIM Speedway U21 World Championship 2018, która odbyła się w Lesznie. Brytyjczyk zdobył 14 punktów, dzięki czemu awansował na piąte miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu.

25.07.18
Czarnecki: To był piękny, polski weekend

Druga runda Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów padła łupem, podobnie jak pierwsza, Maksyma Drabika. Na drugim miejscu na podium znalazł się Bartosz Smektała, a tuż za podium, Dominik Kubera. Radości z takiego obrotu sprawy nie ukrywa Honorowy Patron cyklu, Europoseł Ziemi Wielkopolskiej, Ryszard Czarnecki.

22.07.18
Perfekcyjny Drabik. Polak wygrywa w Lesznie

Zwycięstwem Maksyma Drabika zakończyła się druga runda FIM Speedway U21 World Championship, która odbyła się w Lesznie. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka, „Torres” nie znalazł pogromcy i z kompletem punktów wygrał niedzielne zawody.

22.07.18
Kubera: Jeszcze dwie okazje na poprawki

Przed drugą rundą cyklu IMŚJ 2018 spore nadzieje ma Dominik Kubera. Zawodnik wystąpi na torze, który bardzo dobrze zna. Wielu kibiców przyjdzie na stadion im. Alfreda Smoczyka po to, żeby go wspierać. Czy to będzie skok na podium?

22.07.18
Znajomość toru nie wystarczy

Przed zawodami w Lesznie, Bartosz Smektała oraz Dominik Kubera są stawiani w rolach głównych kandydatów to zwycięstwa podczas drugiej rundy FIM Speedway U21 World Championship. Znajomość tamtejszego toru będzie ich ogromnym atutem, jednak Maksym Drabik nie raz udowodnił, że leszczyński obiekt jest jednym z tych, na których spisuje się znakomicie.