Poznań to miasto położone w województwie wielkopolskim nad rzeką Wartą. Stanowi ważny ośrodek przemysłu, handlu, kultury oraz szkolnictwa wyższego i nauki. Niewątpliwie jedną z największych zalet miasta jest całokształt architektury. Wizytówka miasta jest ratusz, który stanowi zabytek architektury renesansowej. Na terenie miasta znajdują się również ciekawe ze względów historycznych zamki: Zamek Cesarski oraz Zamek Królewski.
Oprócz zróżnicowanej architektury, Poznań posiada obszerną ofertę turystyczną. W Poznaniu znajduje się bardzo dużo muzeów, kin, teatrów, galerii czy różnego rodzaju lokalów, które są ciekawą opcją na spędzenie wolnego czasu w mieście. Poznań to także bardzo ważne miasto pod względem kulturalnym, ze względu na ilość oraz jakość organizowanych w nim imprez.

Berge: „Defekty uniemożliwiły mi walkę”
05.08.17

To nie był udany turniej dla francuskiego zawodnika. Dimitri Berge zajął dwunaste miejsce podczas pierwszej rundy Eko-Dir FIM Speedway U21 World Championship 2017, która odbyła się w Poznaniu. Zawodnik z Marmande dwukrotnie zanotował defekt motocykla stojąc jeszcze pod taśmą.

Upadek przekreślił szansę na zwycięstwo
03.08.17

Robert Lambert to jeden z największych pechowców pierwszej rundy EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship, która odbyła się w Poznaniu. Reprezentant Wielkiej Brytanii rozpoczął turniej od trzech zwycięstw jednak upadek w biegu piątym spowodował u niego kontuzję, która przeszkodziła mu w skutecznej jeździe w kolejnych gonitwach.

M. Drabik: „Poznań zostawiam za sobą”
01.08.17

Maksym Drabik z kompletem punktów został zwycięzcą pierwszej rundy Eko-Dir FIM Speedway U21 World Championship 2017, która odbyła się w Poznaniu. Pomimo sześciu punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad Bartoszem Smektałą i Maxem Fricke’m, „Torres” zachowuje duży spokój. – Sześć punktów to żadna przewaga, to dwa wyścigi – mówi Drabik.

Jack Holder: „Chciałem dojechać do finału”
28.07.17

Jack Holder zajął piątą pozycję w pierwszej rundzie EKO-DIR FIM Speedway U-21 World Championship. Mimo dobrego początku zawodów, Australijczyk nie awansował do finału, zajmując trzecią pozycję w biegu barażowym.

Kompletny Maksym Drabik wygrywa w Poznaniu!
23.07.17

Maksym Drabik zwyciężył z kompletem 21 punktów w pierwszej rundzie EKO-DIR FIM Speedway World Championship, które odbyły się w Poznaniu. Kolejne miejsca na podium zajęli Bartosz Smektała oraz Jevgienijs Kostigovs.